Наша гімназія

Описание: http://gimnasium1.klasna.com/uploads/editor/50/272664/sitepage_1/images/img_5698.jpg

Історія нашої  гімназії сягає початку ХХ століття.
У Харкові в 1902 році з метою полегшення умов життя та виховання дітей був організований дитячий осередок у будинку, побудованому архітектором О.М.Бекетовим  у 1896 році на замовлення купця Д.А.Алчевсьокого у мавританському стилі з використанням деталей, розповсюджених в архітектурі східних народів.

У 1907 році заклад було реорганізовано в унікальну на той час та єдину в Харкові трудову школу з спільним навчанням хлопчиків і дівчаток без національних обмежень. У той час у школі математику викладав професор Харківського університету Давас, фізику – професор Тарле, історію - професор Пакуль, латинь - професор Матра.

Описание: C:Documents and SettingsVVРабочий столАрхивные фото гимназия 1211022_original.jpg

У 20-30–і роки школа брала участь в організації перших дитячих таборів, ліквідації безграмотності, виконанні п’ятирічних планів.

Описание: C:Documents and SettingsVVРабочий столАрхивные фото гимназия 1212214_original.jpg

Школа розвивалася, спираючись на передові педагогічні досягнення того часу,  і у 1924 році стала найкращою в місті Харкові, тому 22 квітня 1924 року їй першій в країні було присвоєно ім’я Володимира Ілліча Леніна.

У післявоєнні роки школа працювала за новими прогресивними технологіями, про неї писали на сторінках союзних, республіканських та міжнародних газет.

Вперше в СРСР у  70-80-ті роки в школі № 1 була впроваджена кабінетна система навчання, яка одержала золоту і срібну медалі ВДНГ СРСР. Однією з перших в 90-і роки школа впровадила профільне навчання. Перший комп’ютерний кабінет у Харкові з’явився саме  в школі № 1. Школа увійшла в навчальний комплекс з Харківським політехнічним інститутом.

У різні роки випускниками гімназії були люди, імена яких відомі на всю країну. Це герой Радянського Союзу Євгеній Гуданов, письменники Лідія Некрасова, Юрій Корецький, Сергій Смирнов, поет Михайло Кульчицький, журналіст Петро Лідов, кінорежисер Сергій Юткевич, депутати Верховної ради України Святаш Дмитро Володимирович,  Поляков Василь Леонідович, начальник головного управління транспорту та зв`язку Київської міськдержадміністрації, екс-директор департаменту транспорту та зв`язку Харківської міської ради Водовозов Євген Наумович, чемпіонка світу Анна Ястребова та багато інших відомих людей.

Гімназія пишається своєю історією та випускниками!