Психологічна служба гімназії

ОСНОВНОЮ МЕТОЮ РОБОТИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ГІМНАЗІЇ
є психологічний супровід навчально-виховного процесу, результатом якого є створення сприятливих умов для розвитку та формування особистості, яка володіє рядом ключових компетенцій в інтелектуальній, інформаційній, соціальній та інших сферах

У своїй роботі психологічна служба Харківської гімназії № 1 керується Законом України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  «Положенням про психологічну службу в системі освіти України», наказами (листами) МОНУ «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України (наказ від 03.05.1999 р. № 127)», «Про внесення змін до Положення про психологічну службу системи освіти України (наказ від 02.07.2009 р. № 616)», «Про затвердження Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів (наказ від 19.10.2001 р. № 691)», «Про затвердження Положення про експертизу психологічного і соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах МОНУ (наказ від 20.04.2011 № 330)», «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників (наказ від 06.10.2010 № 930)», «Про планування діяльності, ведення документації і звітності усіх ланок психологічної служби системи освіти України (лист від 27.08.2000 р.№ 1/9-352)», «Про тривалість робочого тижня практичних психологів/соціальних педагогів (лист від 27.11.2000 р. № 109)», «Про тривалість робочого тижня практичних психологів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів (лист від 14.02.2005 р. № 1/9-64)»,  «Про стан, проблеми та основні  завдання діяльності психологічної служби на 2014/2015 навчальний рік (лист від 25.07.2014 № 1/9-374)», Конвенцією ООН «Про права дитини», Етичним кодексом психолога, Загальною Декларацією прав людини та іншими нормативними документами, які регламентують діяльність психологічної служби.
Пріорітетними завданнями психологічної служби гімназії у 2017/2018 навчальному році є:
  • психологічний супровід процесу пристосування першокласників до шкільного життя;
  • психологічний супровід процесу адаптації п’ятикласників до навчання у школі ІІ ступеня;
  • сприяння повноцінному особистісному і інтелектуальному розвитку на кожному віковому етапі;
  •  допомога в професійному самовизначення старшокласників;
  •  здійснення психологічного супроводу профільного навчання;
  • своєчасне виявлення ознак обдарованості, психологічна підтримка обдарованих дітей;
  •  психологічний супровід дітей пільгових категорій;
  •  своєчасне надання соціальної допомоги и підтримки учням, батькам, учителям;
  • профілактика асоціальної поведінки і правопорушень, охорона життя та здоров’я;
  • координація взаємодії вчителів, батьків (осіб, що їх замінюють), спеціалістів соціальних служб, представників адміністративних органів для надання допомоги учням;
  • забезпечення дотримання норм охорони та захисту прав дітей та підлітків;
  • забезпечення прав та інтересів усіх учасників навчально-виховного процесу на основі державних та міждержавних документів з метою забезпечення для  дітей, батьків, учителів гарантованих їм прав та умов життєдіяльності;
  • забезпечення наступності при переході дітей з молодшої школи до навчання в школі ІІ ступеня;
  • зменшення рівня тривожності учнів;
  •  впровадження у навчально-виховний процес «години психолога»;
  • психологічний супровід інклюзивного навчання;
  • попередження торгівлі дітьми;
  • психологічний супровід дітей, прибувших з зони АТО
  •  підвищення фахової компетентності.
Шановні учні! У разі необхідності з  детальною інформацією щодо запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації можна ознайомитися на офіційномусайті громадської організації «Ла Страда - Україна»та за телефоном Національної "гарячої лінії" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного). Національна дитяча “гаряча лінія”  0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного)
Шановні учні, батьки, учителі! Для вирішення питань, що стосуються збереження життя та здоров`я дітей, а також захисту прав та інтересів дитини ви можете звертатися до соціального педагога гімназії Попової Анни Олександрівни (каб. № 17), заступника директора з навчально-виховної роботи Гордієнко Валентини Валеріївни (каб. 12).
/Files/images/_2018/ndgl_116111.gif