Пам`ятка

ПАМ’ЯТКА
батькам, які планують здійснити благодійний внесок до закладу освіти
1. Благодійна діяльність регламентується законодавчими актами та нормативними документами (перелік додається).
2. Благодійні внески можуть бути виключно добровільними! Допомагати навчальному закладу чи ні – це Ваше особисте рішення. Ніхто не може контролювати здійснення Вами благодійної допомоги.
3. Благодійні внески у вигляді коштів не можуть прийматися працівниками навчального закладу, окрім бухгалтера у навчальних закладах, що ведуть самостійний бухгалтерський облік.
4. Переказ благодійних внесків Ви можете здійснити на спеціальний розрахунковий рахунок навчального закладу, що розміщений на інформаційному стенді та на сайті навчального закладу, через каси банку, інтернет-банкінг, платіжні системи тощо. У будь-якому обраному Вами варіанті обов’язковим є відповідне оформлення у бухгалтерському обліку.
5. Якщо благодійний внесок робиться у грошовій формі слід зазначати цілі, на які внесок призначається (обговорений на засіданні Ради навчального закладу трирічний план розвитку матеріально-технічної бази навчального закладу розміщений на сайті навчального закладу). Якщо благодійник не вказує цілі, то керівник навчального закладу може направити благодійні кошти на першочергові потреби, пов’язані виключно з основною діяльністю.
6. Благодійник має право здійснювати контроль за цільовим використанням благодійних внесків, у тому числі шляхом отримання інформації на письмовий запит, участі в загальних зборах батьків, де вирішуються питання надання благодійної допомоги та/чи заслуховується звіт батьківського комітету (ради) про використання благодійної допомоги. Ви можете вимагати позачергові звіти батьківських комітетів (рад) про використання благодійної допомоги.
7. Благодійник має право отримувати звіт про використання внесків.
8. Щомісячний звіт адміністрації навчального закладу щодо залучення та використання благодійних внесків у рекомендованій Департаментом освіти формі повинен розміщуватися на сайті та інформаційному стенді навчального закладу.
9. Ви маєте знати про обов’язковість щорічного звітування керівника навчального закладу на загальних зборах (конференціях) педагогічного колективу, батьківського комітету, ради, піклувальної ради та громадськості.
10. У разі примусового збору коштів, фактів дискримінації дітей або порушення вимог діючого законодавства України Ви завжди можете звернутися за Телефонами Довіри до Департаменту освіти Харківської міської ради (725-25-01), громадських приймалень депутатів Харківської міської ради 7 скликання (номери телефонів розміщені на офіційному сайті Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету http://www.city.kharkov.ua або управлінь освіти адміністрацій районів Харківської міської ради.
Шевченківський район
340-31-43
Новобаварський район
734-94-30
Слобідський район
737-23-14
Основ’янський район
725-27-91
Холодногірський район
712-34-27
Немишлянський район
392-02-41
Київський район
725-24-86
Індустріальний район
93-41-35
Салтівський район
68-54-90

22 квіт. 2024
Вітаємо Руденко Міланію, ученицю 9-А класу, яка під керівництвом учителя зарубіжної літератури Кузьменко Валерії Миколаївни, посіла ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації "Література". Бажаємо натхнення та подальших перемог!

21 квіт. 2024
День Землі
22 квітня - День Землі. Мета цього дня - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи. Першокласники Харківського ліцею № 1 підтримали традицію своїх батьків, бабусь та дідусів і самостійно виростили рослини, щоб збагатити нашу планету "зеленими скарбами".

18 квіт. 2024
17 квітня 2024 року за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації та Департаменту освіти Харківської міської ради у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбувся круглий стіл «ПЕДАГОГІЧНА ОСВІТА: ДІАЛОГ ПРО “СРОДНУ ПРАЦЮ” МІЖ УНІВЕРСИТЕТОМ І ШКОЛОЮ». Робота круглого столу пройшла у змішаному форматі із дотриманням заходів безпеки. З офіційним привітанням під час відкриття заходу до учасників і гостей круглого столу звернувся Ю. БОЙЧУК – ректор ХНПУ імені Г.С. Сковороди, голова оргкомітету. У засіданні круглого столу взяла участь директор нашого ліцею Олена Володимирівна Романова, яка представила доповідь "Формування фахових компетентностей майбутніх учителів під час педагогічної практики на базі комунального закладу " Харківський ліцей № 1 Харківської міської ради". Під час рефлексії на дискусійній панелі учасники та гості круглого столу відзначили своєчасність і продуктивність діалогу про «сродну працю» сучасного вчителя, ініційованого сковородинцями, висловили високу оцінку ефективності побудованої системи взаємодії між університетом та освітніми установами регіону.