Роз`яснення щодо окремих видів благодійної діяльності

Роз’яснення щодо окремих видів благодійної діяльності

Види благодійної діяльності

Благодійники спільно чи індивідуально можуть здійснювати благодійну діяльність на підставі добровільного вибору одного або кількох таких її видів:

—    1) безоплатна передача у власність бенефіціарів коштів, іншого майна, а також безоплатне відступлення бенефіціарам майнових прав;
—    2) безоплатна передача бенефіціарам права користування та інших речових прав на майно і майнові права;
—    3) безоплатна передача бенефіціарам доходів від майна і майнових прав;
—    4) безоплатне надання послуг та виконання робіт на користь бенефіціарів;
—    5) благодійна спільна діяльність та виконання інших контрактів (договорів) про благодійну діяльність;
—    6) публічний збір благодійних пожертв;
—    7) управління благодійними ендавментами;
—    8) виконання заповітів, заповідальних відказів і спадкових договорів для благодійної діяльності;
—    9) проведення благодійних аукціонів, негрошових лотерей, конкурсів та інших благодійних заходів, не заборонених законом.

Стаття 5. Закону України
«Про благодійну діяльність
та благодійні організації»

Банківський ендавмент. «Ендавмент» означає суму коштів або цінних паперів, які вносяться благодійником у банк або небанківську фінансову установу, завдяки чому набувач благодійної допомоги отримує право на використання процентів або дивідендів, нарахованих на суму такого ендавменту. При цьому такий набувач (бенефіціар) не має права витрачати або відчужувати основну суму такого ендавменту без згоди благодійника.

Платіжна система - платіжна організація, учасники платіжної системи та сукупність відносин, що виникають між ними при проведенні переказу коштів. Проведення переказу коштів є обов'язковою функцією, що має виконувати платіжна система. Платіжна система не є фінансовим агентом, тому всі фінансові дані щодо платіжних реквізитів карток вводяться виключно на стороні банків, що є найкращою гарантією безпеки платіжних даних. Для передачі всіх інших даних використовується шифрований протокол SSL.

16 квіт. 2024
Освітній серіал «Як взаємодіяти з дітьми під час війни»
На платформі «Дія.Освіта» розміщено новий освітній серіал для педагогів і батьків «Вчимося разом. Як підтримувати дітей під час війни». Цей освітній серіал створено, щоб надати важливі відповіді на непрості запитання батьків і вчителів про те, як допомогти дітям упоратися з наслідками війни. Протягом 8 серій глядачі дізнаються, як працює мозок у ситуації тривоги, які реакції він запускає і що з цим робити; які реакції є нормальними, а які потребують нашої особливої уваги; як надати допомогу дітям із розладом спектра аутизму; як плекати стійкість і дбати про свій ресурс у непрості часи. Відео містить практичні поради щодо стабілізації емоційного стану для дітей, способи надання підтримки та профілактики наслідків стресу. У серіалі надана інформація про те, як навчити дітей впливати на свій стан, керувати власними думками, опанувати базові техніки саморегуляції.

12 квіт. 2024
День працівників ракетно-космічної галузі
12 квітня в Україні День працівників ракетно-космічної галузі. Першокласники Харківського ліцею №1 переглянули презентацію про дослідження космосу людиною, провели руханку разом з інопланетним створінням, знайшли шлях до Землі в лабіринтах, пограли в судоку, попрацювали з "хмарою слів" на тему "Космос", з'єднали числа і утворили літальний апарат. Діти зрозуміли, яку користь приносять людству усі, хто досліджує космічні простори.

8 квіт. 2024
БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!
Шановні батьки майбутніх першокласників, прийом документів до 1 класу на 2024/2025 навчальний рік розпочато 08 квітня 2024 року.