ЦЬОГОРІЧ УЧНІ 9-Х КЛАСІВ НЕ ЗДАВАТИМУТЬ ДЕРЖАВНУ ПІДСУМКОВУ АТЕСТАЦІЮ ЗА ТЕХНОЛОГІЄЮ ЗНО

11 січ. 2019
2019 року державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти. Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі (НЕ в формі ЗНО). Відповідне роз'яснення надає МОН сьогодні, 10 січня 2019 року, у зв'язку численними зверненнями учнів та їхніх батьків щодо проходження державної підсумкової атестації в формі ЗНО у 9-му класі. Як раніше повідомляла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, запуск ЗНО в 9-му класі планується до старту старшої профільної школи НУШ. За чинним календарем реформи це орієнтовно після 2026-2027 навчального року. Стосовно випускників 11-х класів, то їм результати ЗНО зараховуватимуться як оцінки за ДПА з таких предметів: українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково); математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття) (на вибір випускника); один з предметів,за якими складається ЗНО(на вибір випускника). Учням, які оберуть іноземну мову, результат ЗНО буде зараховано залежно від рівня, на якому вони вивчали мову. Студенти закладів вищої та професійної освіти складатимуть ДПА у формі ЗНО тільки з двох предметів: української мови та на вибір математики або історії України.

.